بازدید حوزه معاونت امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی از واحد مشهد

????????????????????????????????????معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمودند که با توجه به استراتژی سیاست خارجی نظام، سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه بین‌الملل نیز باید براساس الهام بخشی و تمدن‌سازی باشد. بر همین اساس باید نسبت به جذب دانشجویان غیر ایرانی، اهتمام داشته باشیم. دانشگاه بهترین ابزار برای اشاعه اندیشه اسلامی است. تلاش می‌کنیم دانشجویان غیرایرانی در دوران تحصیل به بهترین شکل ممکن از ظرفیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بهره مند شوند.
علیرضا شیخ عطار سرپرست اداره کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی درباره چگونگی تبدیل این دانشگاه به انتخاب اول داوطلبان گفت: با توجه به راهبردهای تدوین شده که در هیأت رئیسه و هیأت امنای دانشگاه به تصویب رسیده، جذب هرچه بیشتر دانشجوی غیرایرانی و ایجاد شعب در کشورهای منطقه جزو مسیرهایی خواهد بود که سبب بهبود کیفیت دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه جهانی خواهد شد.

????????????????????????????????????

وی افزود: برای سازمان‌‌‌‌‌‌‌‌های بین المللی در تعیین رنکینگ دانشگاه‌‌‌‌‌ها، تعداد دانشجوی خارجی یک ملاک مهم است. این موضوع می تواند سطح کیفی دانشگاه آزاد اسلامی را در عرصه رقابت با دانشگاه‌هایی که در منطقه ما فعال هستند از جمله آمریکا، هند و ترکیه، ارتقا دهد.
شیخ عطار در پایان تاکید کرد: جذب دانشجوی خارجی در واحدهای داخل و خارج از کشور عاملی است برای بالا بردن کیفیت به نحوی که دانشگاه آزاد اسلامی را در سال 1404 در جایگاه نخست آموزش عالی کشور قرار می‌‌‌دهد.