به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با حضور رییس دانشگاه لیسبون پرتغال و معاون بین‌الملل این دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دو دانشگاه تفاهم‌‌نامه همکاری در زمینه‌های مختلف، با یکدیگر امضا کردند.

در این سفر یک روزه، دکتر آرلیندو اولیویرا رییس دانشگاه لیسبون پرتغال ضمن بازدید از دست‌آوردها و بخش‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با دکتر موسی‌خانی رییس این دانشگاه دیدار کرد.

در بخشی از این بازدید دکتر خوزه سانتوس ویکتور معاون بین‌الملل دانشگاه لیسبون نیز به معرفی دست‌آوردهای این دانشگاه پرتغالی پرداخت و در خصوص فعالیت‌ها و رشته‌های مختلف آن توضیحاتی ارایه کرد.

رییس دانشگاه لیسبون پرتغال در حاشیه‌ی این بازدید ضمن ابراز شگفتی از دست‌آوردهای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: من بسیار تحت تاثیر موفقیت‌های این دانشگاه قرار گرفتم و همچنین از دیدن دانشجویان و محققان جوانی که در بخش‌های مختلف علوم مهندسی در اینجا با اشتیاق کار و تحقیق می‌کنند خوشحال شدم و دست‌آوردهای این دانشگاه واقعا عالی و بی‌نظیر است.

دکتر اولیویرا افزود: پیش از این نیز با دکتر موسی‌خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در پرتغال دیدار داشته‌ام و چیزهای در خصوص این دانشگاه شنیده بودم، اما مشتاق بودم آن را از نزدیک ببینم.

وی در خصوص زمینه‌های همکاری دو دانشگاه نیز تصریح کرد: فرصت‌های همکاری‌های زیادی بین این دو دانشگاه وجود دارد، از جمله برنامه‌های دوره‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو و برگزاری کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی مشترک در رشته‌های مختلف که می‌توان از آن‌ها بهره برد.

رییس دانشگاه لیسبون پرتغال در توصیف فعالیت‌های دانشگاه خود گفت: رشته‌های زیادی از جمله فیزیک، رشته‌های انرژی‌های نو و سایر رشته‌ها در دانشگاه ما ارایه می‌شود که می‌توان در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز با همکاری ما ارایه شود، البته در حال حاضر برنامه‌ی ما برای همکاری با این دانشگاه در خصوص دوره‌ها و کارگاه‌های مشترک است که امیدوارم به زودی آغاز شود.

دکتر آرلیندو اولیویرا با اشاره به فعالیت دانشجویان ایرانی‌ها گفت: فکر می‌کنم ایرانی‌ها، دانشجویان و دانشگاه‌های ایران تلاش زیادی در زمینه‌های علمی می‌کنند و دست‌آوردهای آن‌ها نیز بسیار بزرگ است. این نتایج خوب حاصل پشتکار و علاقه‌ی ایرانی‌ها است.

وی ادامه داد: من تحت تاثیر دست‌آوردها، آموزش و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین قرار گرفتم و بسیار خوشحالم که به این دانشگاه سفر کردم، البته پیش از این نیز در خصوص موفقیت‌های دانشگاه‌های ایرانی چیزهای زیادی شنیده بودم، اما تاکنون از نزدیک مشاهده نکرده بودم.

شایان ذکر است، در پایان این بازدید، تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و دانشگاه لیسبون پرتغال در زمینه‌های تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کنفرانس‌ها، کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های مشترک امضا شد.